TEMMUZ’DA RİZE’DEN YOLA ÇIKTIK, SAMSUN SONRASI SİVAS’A ULAŞTIK!

TEMMUZ’DA RİZE’DEN YOLA ÇIKTIK, SAMSUN SONRASI SİVAS’A ULAŞTIK!

Fiat Engelsiz Hareket, tüm coşkusuyla yurdumuzun dört bir yanına ulaşmaya devam ediyor!

Test sürüşü etkinlikleri düzenleyerek yurdumuzun dört bir yanındaki engelli sürücülerle buluşmaya devam ediyoruz. Çünkü “Fiat Engelsiz Hareket” olarak, herkesin aracını deneyerek alma hakkı olduğuna inanıyoruz.

Bu kapsamda hız kesmeden düzenlediğimiz etkinliklerimiz, Temmuz ayında da çok yoğun ve verimli geçti. İlk durağımız Rize’de Akoto bayimizdi. 9 katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz etkinlik sonrasın da Karadeniz’deki güzergâhımıza devam ettik. 19 Temmuz‘da Samsun Birmot bayimizdeki etkinliğe 15 engelli birey ve yakınları katıldı. Etkinliğe katılanların yüzündeki gülümseme bizi her zamanki gibi çok mutlu etti. Karadeniz’e şimdilik veda ederek direksiyonumuzu İç Anadolu’ya çevirdik. Böylece 22 Temmuz’da ayın son etkinliğini Sivas Oto Sabır bayimizde 16 katılımcı ile gerçekleştirdik.

Her şehirde olduğu gibi bu üç şehirde de engelli sürücülere yasal düzenlemeler ve devletin sağladığı kolaylıklar hakkında bilgiler verildi. Hem engelli sürücülerin, hem de engelli yolcuların hayatını kolaylaştıran özel donanımlar tanıtıldı. Sürücülerimiz, engel gruplarına yönelik ihtiyaçlara uyumlu hale getirilen Fiat Egea ve Fiat 500L araçlarını test etme imkanı buldular. Katılımcıların memnuniyetlerini belirterek ayrıldıkları etkinliklerimizde, konu hakkındaki farkındalık zincirine bir halka daha eklemiş olmanın gururu ve mutluluğu ile Sivas’tan ayrıldık.

Etkinlik Tarihi : 19/07/2017