MAYIS AYINDA BENZERİ AZ RASTLANIR BİR HAVADA MARDİN'DEYDİK!

MAYIS AYINDA BENZERİ AZ RASTLANIR BİR HAVADA MARDİN'DEYDİK!

Engelli sürücülerin seyahat özgürlüğüne katkı sunmak için Mardin'deydik!

Engelli bireyler, sosyal yaşamın her safhasında ve seyahatlerde tek başlarına var olabilmeliler. Fiat Engelsiz Hareket olarak bizler, fiziksel engelli bireylerin güvenle araba kullanmalarına ve konforla seyahat etmelerine katkı sunacak çözüm önerilerini yurdun dört bir yanında anlatmaya devam ediyoruz. Bu amaçla çıktığımız yolculuğun 23 Mayıs Salı günkü durağı Mardin'di.

Mardin Umur Teknik bayimizde planladığımız “Engelsiz Test Sürüşü” etkinliğine gittiğimizde sert bir hava muhalefeti ile karşılaştık. Hava koşulları o kadar olumsuzdu ki, katılımcılar daha önce mayıs ayında hiç böyle bir hava görmediklerini dile getirdiler. Etkinliğe gelen engelli birey ve aileleriyle  kısa süre içinde çok çeşitli konularda sohbet ettik, engelli hakları hakkında bilgilendirmeler yaptık. Devletin engellilere sağladığı kolaylıklardan yararlanmak için gereken sağlık raporu konusu gündeme geldi ve bu konudaki soruları yanıtladık..

Mardin etkinliğimizde katılımcılar, özel donanımları ile fiziksel engeli olan sürücülerin kullanımına uygun hale getirilen Fiat Egea ve Fiat 500L araçlarını test etme imkanı buldular.

Olumsuz hava koşullarına rağmen dolu dolu geçen etkinliğin sonucunda, katılımcılar memnuniyetlerini belirtti.

Etkinlik Tarihi : 23/05/2017