GAZİANTEP ETKİNLİĞİMİZİ YAĞMURLU BİR GÜNDE GERÇEKLEŞTİRDİK!

GAZİANTEP ETKİNLİĞİMİZİ YAĞMURLU BİR GÜNDE GERÇEKLEŞTİRDİK!

Gaziantep'te oldukça verimli geçen bir etkinliğe imza attık.

Fiziksel koşulları farklı olsa da herkesin eşit seyahat özgürlüğü olması gerektiğine inanan “Fiat Engelsiz Hareket”,  bu defa da Gaziantep'teki engelli sürücülerle buluştu. 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü gerçekleşen “test sürüşü” etkinliğimize 21 engelli birey ve yakınları katıldı.

Topçuoğlu bayimizde gerçekleşen etkinlikte, engelli sürücülerin ve engelli yolcuların konforla ve güvenle seyahat etmelerine olanak tanıyan; bu sayede hem engelli bireylerin, hem de engelli yakınlarının hayatlarını kolaylaştıran aparatlar ve özel donanımlı araçlar tanıtıldı.

Sağ bacak fonksiyonsuz, her iki bacak fonksiyonsuz, sol bacak fonksiyonsuz ve kollardan biri fonksiyonsuz olduğu durumlara uygun donanımlarıyla sürücülerin kullanabileceği Fiat Egea ve Fiat 500L model araçlar, katılımcılar tarafından test edildi. Engelli sürücülerin ve yakınlarının ilk kez özel donanımlı araçları test etme imkanı buldukları etkinlik, yağmura rağmen oldukça verimli geçti.

Yoğun katılımlı, bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı etkinlikte, engelli bireylere devletin tanıdığı yasal haklar anlatılarak farkındalık sağlandı. Katılımcıların etkinlik sonunda memnuniyetlerini dile getirmeleri ise, her etkinlikte olduğu gibi bizim için en büyük motivasyon kaynağı oldu.

Etkinlik Tarihi : 20/05/2017