DİYARBAKIR'DA YOĞUN KATILIMLI BİR ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRDİK!

DİYARBAKIR'DA YOĞUN KATILIMLI BİR ETKİNLİK GERÇEKLEŞTİRDİK!

Özgürce, güvenle ve konforla seyahat edebilmek herkesin hakkıdır!

Fiat Engelsiz Hareket, fiziksel engelli sürücülerin ve yakınlarının hayatlarını kolaylaştıracak çözüm önerileri sunmaya tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda çıktığımız yurt gezimizin Güneydoğu rotasında Urfa ve Mardin'den sonraki durağımız Diyarbakır'dı.

24 Mayıs Çarşamba günü Diyarbakır Odabaşı Bal bayimizde Engelsiz Test Sürüşü Etkinlikleri zincirimize bir yeni halka daha ekledik. Mayıs yağmurlarının etkili olduğu bir gün olmasına rağmen etkinliğe yoğun bir ilgi vardı. 31 engelli birey ve yakınları ile gerçekleştirdiğimiz etkinlikte katılımcılar Ötv ve mtv muafiyetleri, sigorta, sağlık kurulu, sürücü belgesi ve vergi dairesinde yaşanan sorunları dile getirdiler. Sorularla ilgili bilgilendirmeler yaptık ve çözüm önerileri sunduk. Engelli bireylere tanınan yasal haklar ve avantajları da anlattığımız etkinlikte, katılımcılar konu hakkında çok yönlü bilgiler edinmiş oldu.

Etkinlikte, Fiat Engelsiz Hareket'in kapsamında yer alan engelli sürücü ve engelli yolcuların kullanımına uygun özel aparatlar tanıtıldı. Katılımcılar, fiziksel engelli sürücüler için uygun donanımlarla ergonomik hale getirilen Fiat Egea ve Fiat 500L model araçları ilk kez test etme imkanı buldular.

Yoğun katılımlı; bilgi ve deneyim paylaşımlı geçen Diyarbakır etkinliğimiz, katılımcıların memnuniyetlerini bildirmeleriyle son buldu.

Etkinlik Tarihi : 24/05/2017