KOCAELİ ETKİNLİĞİMİZİ KONUKLARIMIZIN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRDİK!

KOCAELİ ETKİNLİĞİMİZİ KONUKLARIMIZIN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRDİK!

Fiat Engelsiz Hareket, katılımcıların memnuniyetiyle gerçekleşen test sürüşlerine bir yenisini daha ekledi.

Fiziksel engeli olan sürücülerin keyif alarak ve güvenle araba kullanmalarını, fiziksel engeli olan yolcuların ise konforlu bir şekilde seyahat edebilmelerini hedef alan Fiat Engelsiz Hareket, çözüm önerilerini yurt çapında tanıtmaya devam ediyor.

Herkesin özgürce seyahat edebilmesi amacıyla çıktığımız Fiat Engelsiz Test Sürüşü yolculuğumuzda yeni durağımız Kocaeli'ydi. 8 Nisan 2017 Cumartesi günü başarıyla tamamlanan etkinliğimizi Kocaeli Beykar bayimizin ev sahipliğinde gerçekleştirdik.

8 engelli sürücümüzün katılımıyla gerçekleşen etkinliğimiz oldukça verimli geçti. Farklı fiziksel engel gruplarına yönelik spesifik donanım çözümleriyle ön plana çıkan Fiat Egea ve Fiat 500L araçlarını test eden engelli sürücü ve yakınları, araçlardan memnuniyetlerini dile getirdiler. İlk kez engellilere uygun araçların test sürüşüne katılma imkanı bulduklarını belirten sürücüler, bu etkinliğin diğer otomobil firmalarına da örnek olması temennilerini dile getirdiler.

Engelli yolcu ve sürücülerin hayatını kolaylaştıran farklı aparatların da tanıtıldığı aktivitede; ayrıca özel tüketim vergisi muafiyeti, motorlu taşıtlar vergisi muafiyeti gibi engellilere tanınan yasal hak ve avantajlar anlatılarak farkındalık sağlandı.

Etkinliğimizde sürpriz konuklarımız vardı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şubesi Müdürü, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı, Engelliler Dayanışma Derneği Başkanı ve Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı'nın etkinliğimize katılım gösterip bizleri ve bütün katılımcıları onurlandırması ise günün güzel detaylarından biriydi. Bütün katılımcılara, konuklarımıza ve ev sahipliği yapan bayimize Fiat Engelsiz Hareket adına teşekkür ediyoruz.

Etkinlik Tarihi : 08/04/2017