BURSA'DAKİ FIAT ENGELSİZ TEST SÜRÜŞÜNDE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI!

BURSA'DAKİ FIAT ENGELSİZ TEST SÜRÜŞÜNDE DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI!

Fiat Engelsiz Hareket, herkesin özgürce, güvenle ve konforla seyahat edebilmesine katkıda bulunmak amacıyla çıktığı Anadolu yolculuğunda, etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Fiziksel kısıtları olan sürücülerin beğenisiyle ve ilgisiyle karşılanan Fiat Engelsiz Test Sürüşü etkinliklerimizi bu defa da Bursa Banoto bayimizde hayata geçirdik. Bursa'da ikamet eden 13 engelli sürücümüzle gerçekleşen etkinliğimiz, hem çok verimli geçti; hem de çok özel duygusal anlara tanık olduk.

25 Mart Cumartesi günü düzenlediğimiz etkinlikte 13 engelli sürücü, özel donanımlara sahip Fiat Egea ve Fiat 500L model araçları test etme imkanı buldular. Sadece engelli sürücülerin değil, engelli yolcuların da konforu ve güvenliği düşünülerek hazırlanan yarı otomatik rampa, özel engelli araç koltuğu sistemi gibi aparatların da tanıtıldığı etkinlik, sürücülerden tam not aldı. Devletin engelli sürücülere sağladığı yasal avantajlar hakkında bilgilendirmeler yaparak, konu hakkında farkındalığı arttırmaya yönelik amacımıza bir adım daha yaklaşmış olduk.

Daha önce Muğla etkinliğimizde yaşadığımız duygusal anlara benzer çok özel bir cesaret örneğine tanık olmak ise, hem Bursa Banoto etkinliğimizi unutulmaz kıldı; hem de hepimize duygusal anlar yaşattı.

Etkinliğimizde, 2001 yılından önce minibüs ve otobüs şoförlüğü yaparken, bir magandanın kurşununun isabet etmesi sonucu felç olan ve 2001'den bu yana direksiyona hiç oturmamış ve hiç araç kullanmamış bir beyefendi ile tanıştık. Kendisi ile kısa bir eğitim ve motivasyon terapisi yaptık. Özgüvenini kazandı ve 16 yıl aradan sonra direksiyona geçip test sürüşü yaptı. Kelimelerle ifade edilemez bir mutluluk yaşadığını söylemesi, etkinliğe katılan herkese duygusal anlar yaşattı. Fiat ailesi olarak kendisini bu cesur adımından dolayı tebrik ediyoruz.

 

 

Etkinlik Tarihi : 25/03/2017