FIAT ENGELSİZ HAREKET'İN BANDIRMA BULUŞMASI!

FIAT ENGELSİZ HAREKET'İN BANDIRMA BULUŞMASI!

Bandırma'daki engelli sürücüler, ilk kez test sürüşüne katılmanın heyecanını yaşadı!

Fiat Engelsiz Hareket olarak, fiziksel engellerin seyahat özgürlüğüne engel olmaması için geliştirdiğimiz çözüm önerilerini, yurt çapında düzenlediğimiz etkinliklerle anlatmaya devam ediyoruz.

23 Mart 2017 Perşembe günü, Balıkesir ilimizin Bandırma ilçesinde etkinliklerimize bir yenisini daha eklemenin coşkusunu yaşadık. Bandırma Kadıoğlu bayimizde gerçekleşen etkinliğimiz, her zaman olduğu gibi yine dolu dolu geçti. Özel donanımlarla farklı bedensel engel gruplarının kullanımına uygun hale getirilen Fiat Egea ve Fiat 500L model araçlarımızla bir test sürüşü gerçekleştirdik. 15 engelli birey ve yakınlarının katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, ilk kez test sürüşü imkanı bulan engelli sürücülerin ilgisi ve memnuniyeti bizleri de çok mutlu etti.

Etkinlikte, araç test sürüşü yanı sıra engelli bireylerin araç alımını kolaylaştıran vergi muafiyeti, bunun için gerekli koşullar ve diğer yasal avantajlar konusunda bilgilendirmeler de yapıldı. Ayrıca hem engelli sürücülerin, hem de engelli yolcuların seyahat konforunu artıracak aparatlar tanıtıldı.

Engelli sürücülerin diğer otomobil firmalarının da benzer etkinlikler düzenlemesi temennilerini ve memnuniyetlerini belirtmeleri, Bandırma'dan ayrılırken bizim için çok güzel bir motivasyon oldu.

Etkinlik Tarihi : 23/03/2017