ENGELSİZ SEYAHAT ZİNCİRİNE BİR HALKA DA BİLECİK'DE EKLENDİ!

ENGELSİZ SEYAHAT ZİNCİRİNE BİR HALKA DA BİLECİK'DE EKLENDİ!

Herkesin özgürce seyahat edebilmesi ilkesinden yola çıkan Fiat Engelsiz Hareket, çözüm önerileri sunmaya devam ediyor!

Fiziksel engellerin konforlu ve güvenle seyahate engel olmaması gerektiğini düşünen Fiat Engelsiz Hareket, bulduğu çözüm önerilerini yurt çapında düzenlediği etkinliklerle tanıtmaya devam ediyor. Bu anlamda düzenlediğimiz Fiat Engelsiz Test Sürüşü etkinlikler zincirimize yeni bir halkayı Bilecik'de eklemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Etkinliğimiz, 16 Mart Perşembe günü Bilecik Bozüyük bayimizde gerçekleşti. Hava muhalefetine rağmen katılım gösteren 13 engelli bireyimiz, hem özel donanımlı araçları test ettiler, hem de konu hakkında yapılan bilgilendirmeleri dinleyerek farkındalık anlamında yeni bir adım atmış oldular.

Sağ bacağın fonksiyonsuz olduğu durumlarda “Sol Gaz Pedal Kiti”, her iki bacağın fonksiyonsuz olduğu durumlarda “Elden Kontrollü Gaz ve Fren Kiti”, sol bacağın fonksiyonsuz olduğu durumlarda özel donanım gerektirmeyen otomatik vites ve kollardan birinin fonksiyonsuz olduğu durumlar için ise “Direksiyon Üstü Tutma Kolu” aparatlarına uyum sağlayabilen Fiat Egea ve Fiat 500L model araçlar, araçları test eden katılımcılardan büyük beğeni aldı.

Engelli vatandaşlar için devletin düzenlediği yasal hak ve avantajların anlatılmasıyla devam eden etkinliğimiz, katılımcıların memnuniyetlerini belirtmeleri ile sona erdi.

Etkinlik Tarihi : 16/03/2017