MUĞLA'DA FIAT ENGELSİZ HAREKET TEST SÜRÜŞÜNDE, CESUR BİR ADIMA TANIK OLDUK!

MUĞLA'DA FIAT ENGELSİZ HAREKET TEST SÜRÜŞÜNDE, CESUR BİR ADIMA TANIK OLDUK!

Fiat Engelsiz Hareket ile seyahat özgürlüğünü doya doya yaşayanların sayısı her geçen gün artıyor!

“Herkesin güvenle ve tek başına seyahat etme özgürlüğü olmalı” ilkesiyle yola çıkan Fiat Engelsiz Hareket, bedensel engelli sürücülerimiz için sunduğu çözümleri anlatmaya ve etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

Beğeniyle ve ilgiyle karşılanan Engelsiz Test Sürüşü etkinliklerimizin bu defaki  durağı Muğla Turmak bayimizdi. Bölgede yaşayan 20 engelli sürücünün katılım gösterdiği etkinliğimiz, her zaman olduğu gibi yine dolu dolu geçti.

11 Şubat Cumartesi günü gerçekleşen etkinlikte engelli sürücülerimiz, Fiat Egea ve Fiat 500L modellerini test etme imkanı buldular. Gerek engelli sürücülerin rahatlığını sağlamak, gerekse engelli yolcuların konforuna katkı sunmak için geliştirilen özel aparatların da tanıtıldığı etkinlik, katılımcılardan yine tam not aldı. Engelli bireylerimizin yasal hakları konusunda bilgilendirmelerin de yapıldığı etkinliğimizde, farkındalık kazandırma konusunda bir adım daha atmış olduk.

Düzenlediğimiz Muğla Turmak etkinliğini unutulmaz kılacak çok özel bir cesaret örneğine tanık olmak, hepimizi çok duygulandırdı. 2009 yılında geçirdiği kazadan sonra değil direksiyona, arabanın ön koltuğuna bile oturamayan engelli bireyimiz, şoför koltuğuna oturma cesaretini göstererek hepimize unutamayacağımız duygusal anlar yaşattı. Fiat ailesi olarak kendisini bu cesur adımından ve yaklaşımından dolayı tebrik ediyoruz.

İçimizden birilerinin yolları engelsiz hale geldikçe, etkinlik rotamıza coşkuyla sarılıyor ve  tam gaz devam ediyoruz. Belki sizinle de bir yerde yollarımız kesişir, bizi izlemeye devam edin...

Etkinlik Tarihi : 11/02/2017