FIAT ENGELSİZ TEST SÜRÜŞLERİ ŞİMDİ BAŞKENT ANKARA'DA!

FIAT ENGELSİZ TEST SÜRÜŞLERİ ŞİMDİ BAŞKENT ANKARA'DA!

Engelli sürücülerin yaşamını kolaylaştıracak Fiat Engelsiz Hareket Test Sürüşleri, düzenlediğimiz iki etkinlikle Başkent Ankara’daydı. 30 Temmuz'da Ankara Yenimahalle Birmot'ta 15 engelli sürücünün katılımıyla bir test sürüşü gerçekleştirdik. Engelli sürücüler tüm gün boyunca kendilerine uygun araç ve aparatları deneyimlemenin yanı sıra, yasal hakları konusunda da bilgi edindiler.

Ayrıca ilkini 1 Ağustos Pazartesi günü Ankara Kartaş bayimizde gerçekleştirdiğimiz Sürücü Kurslarında Test Sürüşü etkinlikleri de büyük bir ilgiyle karşılandı. Ankara Sürücü Kursları Derneği Başkanı Cengiz Güler'in de katıldığı toplantıda engelli sürücülerin ehliyet sınavlarına aparatlı ve özel donanımlı araçlar ile hazırlanmaları gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı. Sürücü kurslarına özel aparatlı araçların tanıtımı yapılarak bu konunun önemi bir kez daha vurgulandı.

Sadece bedensel engellere değil, trafikte sürücülere engel olacak tüm sorunlara değindiğimiz Fiat Engelsiz Hareket Programı etkinlikleri tüm Türkiye çapında devam edecek.

 

Etkinlik Tarihi : 01/08/2016