ENGELSİZ TEST GÜNLERİ'NDE SIRA AMASYA VE ÇORUM'DA

ENGELSİZ TEST GÜNLERİ'NDE SIRA AMASYA VE ÇORUM'DA

Hareket kabiliyeti kısıtlı sürücülerimizin ve yolcularımızın destek almadan seyahat edebilmeleri amacı ile geliştirdiğimiz Fiat Engelsiz Hareket Programı ile daha önce İstanbul’da engelli vatandaşlarımızla bir araya gelmiş, özel araçlarımızın test sürüşünü gerçekleştirmiştik. İstanbul’dan sonra Anadolu illerinde de test sürüşü etkinliklerimize başladık ve ilk durağımız Karadeniz Bölgesi oldu. 

11-17 Temmuz haftasında Amasya ve Çorum’da engelli bireylerimizle bir araya geldik. Yoğun ilgi gören test sürüşü etkinliğimizde toplam 30 engelli vatandaşımız çeşitli engel durumlarına uygun çözümler sağlayan donanımlarıyla Fiat 500L ve Fiat Egea araçlarımızı test etti. Etkinliğe katılan engelli bireyler Türkiye’de ilk defa yapılan donanımlı araç test sürüşü etkinliklerinin kendilerini özel hissettirdiğini ve devam etmesini istediklerini belirttiler.

Fiat Engelsiz Hareket kapsamındaki sürücü kitlerinin tanıtıldığı etkinliğimizde, engelli vatandaşımız otomobil kullanmalarına yardımcı olacak sürüş aparatlarını bizzat deneyimlerken yasal avantajları hakkında da bilgi sahibi oldular.

Herkesin özgürce hareket edebilmesi gerektiğine olan inancımızla, bedensel engelleri yollardan kaldırmak için etkinliklerimize Anadolu’da son sürat devam edeceğiz...

Etkinlik Tarihi : 11/07/2016